درباره ما

الهام کلینیک

_

کلینیک فیزیوتراپی الهام

مرکز جامع تخصصی فیزیوتراپی الهام

با فیزیوتراپی الهام بیشتر اشنا شوید

– یکی از ویژگی‌های مهم مرکز تخصصی فیزیوتراپی الهام همکاری و ارتباط مستمر فیزیوتراپیست‌ها با پزشکان معالج و جراحان است.

– ارسال گزارش روند درمان، تهیه فیلم و عکس از جلسات مختلف بیمار و همچنین انجام مشاوره‌های قبل از درمان از تکنیک‌های درمانی مرکز تخصصی فیزیوتراپی الهام می‌باشد.

– از اولویت های این مرکز به‌روزرسانی دانش تیم درمانی، شرکت در دوره‌ها و سمینارهای تخصصی و همچنین مطالعه مقالات روز علمی دنیا است؛ درمان به صورت تیمی، بهره‌مندی از خرد جمعی در میان فیزیوتراپیست‌ها و مشورت با یکدیگر باعث شده است تا درمان مراجعین به یک درمانگر خاص وابسته نباشد.

– استفاده از مجموعه‌ای از روش‌های درمانی بر اساس آخرین پروتکل های معتبر دنیا برای نتیجه‌گیری بهتر در چهارچوب استانداردهای ما قرار دارد. ورزش‌درمانی یا تمرین‌درمانی(Exercise Therapy) ، درمان‌های دستی (Manual Therapy) و همچنین استفاده از تجهیزات الکتریکی در کلینیک الهام به بهترین نحو انجام می‌شود. فضایی جداگانه و مجهز به انواع تجهیزات ورزشی را به قسمت “Gym” اختصاص داده‌ایم تا زیر نظر فیزیوتراپیست‌ها و فیزیولوژیست ورزشی در بازه‌ زمانی نامحدود و با آرامش به درمان و انجام فعالیت بپردازید.

– مرکز تخصصی فیزیوتراپی الهام بهترین سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به‌روز را برای نتیجه‌گیری بهتر درمان به‌کار گرفته است.

– مرکز فیزیوتراپی الهام جزء معدود مراکز دارنده (CPM) سی‌پی‌ام مجزا برای کلیه مفاصل بدن (اندام فوقانی و تحتانی) می‌باشد.

– فیزیوتراپی در منزل از خدمات مهم ماست،‌ برای سهولت درمان و تسریع بهبودی، فیزیوتراپیست‌ها در منزل به درمان بیماران می‌پردازند.

– خدماتی برای شرکت‌ها و کارمندان نیز در نظر گرفته‌ایم. در صورت نیاز، فیزیوتراپیست‌های الهام با مراجعه به مجموعه شما سلامت فیزیکی کارکنان شما را ارزیابی می‌نمایند و در جهت ارتقاء سلامت مجموعه راهکارهای درمانی ارائه می‌دهند.

ترتیب روند درمانی مراجعین چگونه است؟

۱- تشخیص پزشک و همراه داشتن نسخه پزشک معالج جهت شروع درمان الزامی است.

۲- ارزیابی مراجعین: به طور کلی ۳ جلسه ارزیابی داریم (جلسه اول، پنجم و دهم): اولین مرحله، ارزیابی مراجعین است،‌ ارزیابی اینگونه است که علت مراجعه بیمار، تاریخچه آسیب دیدگی، درمانهایی که از قبل انجام شده و همچنین سابقه بیماری را از مراجعین می‌پرسیم سپس به انجام تست های کلینیکال با توجه به مشکلات بیمار می پردازیم. پس از این مراحل، بررسی پاراکلینیکال (بررسی MRI و عکس رادیولوژی) را در برنامه داریم و در نهایت به تشخیص مشکل بیمار و طراحی برنامه درمانی می رسیم. در جلسات پنجم و دهم: بررسی پیشرفت درمان انجام می‌شود و در صورت نیاز، تغییر برنامه درمانی صورت می‌گیرد؛ در جلسه پنجم گزارشی از عملکرد فرد تهیه می‌شود و در جلسه دهم گزارش پیشرفت درمان به پزشک معالج و مراجعین تحویل داده می‌شود. شروع روند درمان می‌تواند از همان روز اول ارزیابی و یا روزی دیگر باشد.

۳- در این مرحله هزینه‌ها اعلام می‌شود.

۴- مرحله بعدی تشکیل پرونده‌ مراجعین است .

۵- هریک از مراجعین یک فرم درمانی دارند که تمامی ویژگی‌ها، روند درمانی و اطلاعات پزشکی هر شخص در آن به صورتی تکمیل می‌گردد که هر یک از درمانگرها با مراجعه به آن به صورت کامل در جریان روند درمان قرار می‌گیرند و مراجعین برای ادامه درمان وابسته به یک درمانگر یا فیزیوتراپیست نیستند. لذا با کمک هرکدام از درمانگران می‌توانند معالجه شوند.

6-پس از طی کردن این مراحل، فرآیند درمانی با توجه به نسخه پزشک و زیر نظر فیزیوتراپیست صورت می‌گیرد.

تعیین وقت و زمان بندی جلسات درمان

نحوه تعیین وقت به صورت تلفنی و یا حضوری خواهد بود. چنانچه مراجعین تمایل داشته باشند می توانند تمامی ۱۰ جلسه درمانی را در ابتدای درمان رزرو کنند. در صورتیکه دیرتر از موعد به کلینیک برسید اولویت با کسانی است که طبق وقت و به موقع حاضر شده‌اند. هرکدام از جلسات درمانی ۱:۳۰ تا ۲ ساعت زمان می‌برد اما نگران زمان نباشید،‌ تا زمانیکه نیاز به درمان هست در کنارتان خواهیم بود.

آمادگی برای شروع جلسات درمانی

تاکید بسیار داریم که قبل از شروع جلسات حتما استحمام کنید زیرا به شما اطمینان می‌دهیم که تاثیر درمان بیشتر خواهد شد. استحمام گردش خون را افزایش می‌دهد و کارایی جریان‌های الکتریکی را سرعت می‌بخشد و در روند بهبودی شما بسیار موثر است.

بهتر است در تمام جلسات حضورتان در مرکز تخصصی فیزیوتراپی الهام ، لباس و کفش ورزشی و راحت بپوشید؛ تا بتوانید با آسودگی به تمرین‌های درمانی و ورزشی بپردازید.

حرکت از ارکان اصلی حیات است. خود را محدود نکنیم.

هزینه‌های فیزیوتراپی الهام

نگرانی و دغدغه‌ هزینه‌های درمان برای همه ما‌ امری طبیعی است؛ اما در این زمینه نیز تیم تخصصی فیزیوتراپی الهام شما را یاری خواهد کرد. در مرکز ما هزینه‌های درمان طبق تعرفه انجمن فیزیوتراپی تهران محاسبه می‌شود. کلینیک الهام با بیمه‌های پایه قرارداد ندارد اما جای نگرانی نیست و ما راهکاری برای آن در نظر گرفته‌ایم، چنانچه بیمه تکمیلی داشته باشید، نامه‌ای برای کم کردن هزینه‌ها در اختیار شما قرار می‌دهیم.

خدمات بهداشتی فیزیوتراپی الهام

تمامی ملحفه‌ها و روبالشی‌ها پس از هربار مصرف توسط مراجعین تعویض می‌شوند. ساعات متفاوتی از روز را به پاکیزه نگاه داشتن کلینیک و به‌ویژه استریل کردن تجهیزات اختصاص داده‌ایم تا بتوانید در اینجا آرامش و آسودگی را در فضایی کاملا دوستانه و پاکیزه تجربه کنید.

ساعت کاری مرکز تخصصی فیزیوتراپی الهام

ما در روزهای هفته از ساعت 8 صبح تا 8 شب پاسخگو، همراه و حامی شما هستیم.

نکته مهم : مراجعین عزیز جهت نتیجه گرفتن از درمان، تمرینات و مراقبت های خارج از مرکز بسیار بسیار مهم می باشد و عدم رعایت موارد قید شده توسط فیزیوتراپیست ها، می تواند در درمان شما اختلال ایجاد کند.

با الهام همراه شوید که شما را تنها نخواهیم گذاشت

به حرکت خود ادامه دهید …

7روز هفته ، پاسخگوی شما هستیم

کلینیک الهاممطالب علمیدرباره ماتماس با ما